- ul. Staszica 20, 59-930 Pieńsk
- 75 77 86 484
Wstęp do deklaracji
Obsługa bez barier to konkretne działania.
Bank Spółdzielczy w Pieńsku dokłada wszelkich starań, aby zapewnić dostępność oferowanych usług dla wszystkich użytkowników, w tym osób z niepełnosprawnościami.
Naszym celem jest tworzenie przestrzeni – zarówno online, jak i stacjonarnie – przyjaznej i dostępnej dla każdego. Chcemy, aby każda osoba, niezależnie od swoich możliwości, mogła swobodnie korzystać z naszych produktów, usług i informacji.
Zapewniamy naszym klientom dostęp do usług bankowości detalicznej na kilka sposobów – poprzez placówki bankowe, bankowość internetową, aplikację mobilną, bankomaty i wpłatomaty oraz infolinię.
W działaniach związanych z dostępnością kierujemy się obowiązującymi regulacjami prawa krajowego, międzynarodowymi standardami, w szczególności wytycznymi WCAG 2.1 (Web Content Accessibility Guidelines) na poziomie AA oraz dobrymi praktykami.
Dostępność cyfrowa
Strona WWW
Dbamy o to, aby strona internetowa www.bspiensk.pl była dostępna dla wszystkich użytkowników – również dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Serwis został zaprojektowany zgodnie
z międzynarodowym standardem WCAG 2.1 na poziomie AA, który określa zasady dostępności treści cyfrowych dla osób z ograniczeniami percepcyjnymi, ruchowymi i poznawczymi.
Co oferujemy w zakresie dostępności
Na stronie wdrożyliśmy szereg rozwiązań, które ułatwiają korzystanie z serwisu osobom z różnymi potrzebami – w tym z niepełnosprawnościami wzroku, słuchu, ruchu czy trudnościami poznawczymi.
Struktura i nawigacja
Czytelność i kontrast
Grafiki i multimedia
Dostosowanie do różnych urządzeń
Kompatybilność z technologiami wspomagającymi
Bankowość elektroniczna i aplikacja mobilna
Nasza bankowość elektroniczna to: ekonto oraz System Nasz Bank.
Nasza bankowość elektroniczna jest częściowo zgodna z wymaganiami ustawy z dnia 26 kwietnia 2024 r. o zapewnianiu spełniania wymagań dostępności niektórych produktów i usług przez podmioty gospodarcze, dlatego na bieżąco pracujemy nad udostępnieniem kolejnych funkcjonalności.
Aby zapewnić Ci dostępność i bezpieczeństwo, w naszych systemach używamy prostego języka, dzięki temu są intuicyjne, proste w obsłudze, a treść ekranów może zostać odczytana przez programy komputerowe.
Aplikacja została zaprojektowana z myślą o różnych rozdzielczościach ekranu, co zapewnia wygodę korzystania na komputerach, tabletach i smartfonach. Układ aplikacji dynamicznie dopasowuje się do rodzaju i orientacji ekranu.
Jeśli automatycznie zostanie wykryty błąd wprowadzania danych i znane są sugestie korekty, użytkownik otrzyma stosowną podpowiedź .
Dostępność kanału telefonicznego
Infolinia jest czynna w godzinach pracy Banku między godziną 07:30 a 15:30 pod numerem telefonu:
Dostępna jest również usługa działająca całodobowo, 7 dni w tygodniu, służąca do zastrzegania lub zablokowania kart płatniczych pod numerem telefonu (+48) 86 215 50 00.
Jak dbamy o dostępność na infolinii?
Skontaktujesz się z nami również za pośrednictwem systemu bankowości elektronicznej oraz mailowo sekretariat@bspiensk.pl.
Dostępność usług w kanale stacjonarnym
Oferujemy i świadczymy następujące usługi, zgodnie z art. 5 pkt 30 ustawy z dnia 26 kwietnia 2024 r.
o zapewnianiu spełniania wymagań dostępności niektórych produktów i usług przez podmioty gospodarcze: kredyt konsumencki i hipoteczny oraz usługi płatnicze i powiązane z rachunkiem płatniczym.
Zapewniamy dostępność naszych usług w szczególności na etapach:
Dostępność usług zapewniamy poprzez odpowiednie przygotowanie dokumentów i materiałów,
w szczególności: ulotek lub innych materiałów promocyjnych, treści na naszej stronie internetowej, formularzy, wniosków, umów, pism oraz końcowym rozliczeniem produktu.
Informacje niezbędne do korzystania z usług znajdziesz:
Umowy i regulaminy w przystępnej formie
Wszystkie nasze umowy i regulaminy przygotowujemy w sposób, który ułatwia ich zrozumienie:
Naszym celem jest, by każdy klient – niezależnie od swoich możliwości – rozumiał, jakie usługi oferujemy i na jakich zasadach.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Chcemy, aby korzystanie z naszych usług było łatwe i dostępne dla wszystkich klientów, niezależnie od ich potrzeb. Wprowadzając te udogodnienia, staramy się zapewnić jak najlepszą komunikację, największą wygodę oraz bezpieczeństwo dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.
Udogodnienia, które będą sukcesywnie wprowadzane w naszych placówkach:
W trosce o zapewnienie wysokiej jakości obsługi wszyscy pracownicy placówek przeszli szkolenie
z zakresu obsługi osób ze szczególnymi potrzebami.
Dostępność bankomatów/wpłatomatów
Dbamy o dostępność swoich usług bankowych, w tym bankomatów/wpłatomatów, dla jak najszerszego kręgu klientów, w tym osób z niepełnosprawnościami. Dostępność poszczególnych bankomatów/wpłatomatów będzie sukcesywnie dostosowywana w ramach 5-ciu funkcjonalności:
Informacja o dostępności architektonicznej
Staramy się, aby nasze placówki były dostosowane do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami. Informacje o dostępności architektonicznej poszczególnych placówek, oznaczone symbolami graficznymi można znaleźć na liście oddziałów dostępnej pod mapą na naszej stronie internetowej: https://www.bspiensk.pl/placowki-banku.
Symbole graficzne (znajdujące się na stronie internetowej) wraz z ich opisem, którymi posługujemy się dla opisu dostępności architektonicznej/udogodnień w naszych placówkach
Symbole graficzne wraz z opisem
Symbol | Opis |
---|---|
![]() | Dostępne dla osób poruszających się na wózkach |
![]() | Dostępne dla osób poruszających się na wózkach z asystą |
![]() | Zdalna obsługa w polskim języku migowym (PJM) |
![]() | Pętla indukcyjna |
![]() | Możliwość wejścia z psem asystującym/przewodnikiem |
![]() | Parking |
![]() | Parking z wyznaczonym miejscem dla osób z niepełnosprawnościami |
![]() | W pobliżu przystanek komunikacji publicznej |
Skargi związane z dostępnością produktów i usług
Masz prawo złożyć do nas skargę, jeżeli uważasz, że usługi bankowości detalicznej lub produkty wykorzystywane do ich oferowania lub świadczenia nie są dla Ciebie dostępne.
Dokładamy wszelkich starań, aby świadczone usługi i oferowane produkty spełniały oczekiwania naszych klientów oraz były zgodne z obowiązującymi regulacjami prawnymi oraz standardami dostępności.
Jeśli jednak jesteś z nich niezadowolony i uważasz, że nie są one dla Ciebie dostępne lub napotkałeś inne trudności – masz prawo złożyć skargę. Każde zgłoszenie jest przez nas traktowane poważnie i rozpatrywane indywidualnie w możliwie najkrótszym czasie.
Jak złożyć skargę, gdy coś jest niedostępne?
Masz prawo złożyć skargę, jeśli uważasz, że nasze usługi lub produkty nie są dla Ciebie łatwe w użyciu (niedostępne). Przyjmiemy Twoją skargę i na nią odpowiemy.
Jak możesz złożyć skargę
Możesz to zrobić na kilka sposobów:
Co napisać w skardze
Twoja skarga powinna zawierać:
Kiedy nie zajmiemy się Twoją skargą
Możemy nie rozpatrzeć Twojej skargi, jeśli:
Ważne: Jeśli nie zajmiemy się Twoją skargą, poinformujemy Cię o tym i powiemy dlaczego.
Ile czasu mamy na odpowiedź
Zazwyczaj odpowiemy na Twoją skargę w ciągu 30 dni od jej otrzymania.
Jeśli sprawa jest trudna, możemy potrzebować więcej czasu (do 60 dni). Wtedy Cię o tym poinformujemy i powiemy, kiedy dostaniesz odpowiedź.
Jak dostaniesz odpowiedź
Odpowiemy Ci w taki sam sposób, w jaki złożyłeś skargę (na przykład e-mailem, jeśli wysłałeś e-maila), chyba że zgodzisz się na inną formę.
Nasza odpowiedź będzie jasna i powie Ci:
Informacje na temat możliwości złożenia skargi znajdziesz tutaj: https://www.bankbps.pl/reklamacje
Przygotowanie deklaracji dostępności
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o analizę mapy dostępności usług bankowości detalicznej dostępnych w naszym banku.
Data sporządzenia deklaracji: 27 czerwca 2025 r.
Data ostatniego przeglądu deklaracji: 27 czerwca 2025 r.